Samsung S4 Mini Telefon Özellikleri

Samsung S4 mini kapasite ve teknik özellikler açısından incelendiğinde diğer akıllı telefonlardan geri kalmadan piyasaya sürülmüştür.

Samsung S4 Mini Akıllı Telefon Tasarım Özellikleri

Samsung’un Galaxy S serisinde var olan tasarım çizgilerinin tamamını S4 mini olan modelde de görmek mümkündür. Boyut açısından daha küçük olan model S4 telefon modeli ile hemen hemen aynı özellikleri taşımaktadır. Buz mavisi ve sisi mavisi renkleri ile dikkatleri üzerine toplayan Samsung S4 mini 107 gram ağırlığından ve 124.6 x 61.3 x 8.94 mm boyutlarındadır.

Samsung S4 Mini Akıllı Telefon İşletim Sistemi Android

Samsung S4 mini Android Jelly Bean 4.2 iletişim sistemine sahiptir, bu sistemin üstüne farklı Touch Wiz kullanıcısı ara yüzü yerleştirildiğinden dolayı bazı işlevlere ulaşmak oldukça kolay bir hale gelmiştir. Samsung S4 mini modelinde S-Health, Air View, Air Gesture ve Multi Windows uygulamaları yer almaktadır. İşlemcisinin 1.7 GHz çift çekirdek olmasından kaynaklı oluşabilecek olan takılmalar yaşanmamakta ve telefonun menüsü oldukça hızlı çalışmaktadır.

Samsung S4 Mini Akıllı Telefon Bellek Kapasitesi

Samsung Galaxy S4 mini modelinde 8 GB dâhili bir bellek yer alır, bu belleğin 5GB kısmı kullanıcısı tarafından kolaylıkla kullanılmaktadır. Belleğin geri kalan kısmı ise iletişim sistemi tarafından kullanılmaktadır. Samsung Galaxy S4 mini modeline 64 GB’ye kadar Micro DS hafıza kartı takılabilir. Bu sayede istediğiniz şarkı, resim, video ya da fotoğraf yüklemesi yapabilirsiniz. Bellek kapasitesi küçük olan telefonda hafıza kartı ile çoğaltmak mümkündür.

Samsung S4 Mini Akıllı Telefon Uygulamaları İndirme

Samsung Galaxy S4 mini modelinde var olan uygulamaların yanı sıra kullanan kişiler Google Play Store aracılığı ile uygulama indirebilir ve ücretsiz bir şekilde kullanım yapabilir. Ayriyeten Samsung Galaxy S4 mini modelinin açılış ekranında var olan widgetler kullanım açısından birçok kolaylık sağlamaktadır.

Samsung S4 Mini Akıllı Telefon S Uygulamaları

Samsung Galaxy S4 mini modelinde var olan uygulamalara firma tarafından S uygulamaları da eklenmiştir. Bu modelde S Voice, Memo, Translator ve Planner uygulamaları eklenmiş, eklenmiş olan S voice uygulaması iOS iletişim sisteminde yer alan Siri uygulaması ile benzerlik göstermektedir. Voice uygulaması oldukça iyi şekilde çalışmaktadır, bu uygulama sayesinde telefonda var olan birçok özelliği ses komutları ile çalıştırmak da mümkün bir hale getirilmiş. Ayriyeten Transator uygulaması sayesinde çeviri ile alakalı olan işlerinizi kolay bir şekilde yapabilmeniz de mümkün hale getirilmiş ama bu uygulama için internete bağlı olmanız gerekiyor.

Samsung S4 Mini Akıllı Telefon WatchOn Uygulaması

Samsung Galaxy S4 mini modelinde var olan WatchOn uygulaması ile telefon uzaktan kumanda olma özelliğine sahip oluyor. Bu özelliğin kullanımı ise oldukça basit bir şekilde kullanıcıya sunulmuş. Ayrıca bu özellik sayesinde birden daha fazla televizyonu telefona bağlamakta mümkün hale getirilmiş, uzaktan kumanda da olduğu gibi telefonun televizyona tutulması gerekiyor. Çünkü kumandalar kızıl ötesi ışık ile çalışıyor. WatchOn uygulaması kullanıcıya oldukça basit, hızlı ve kolay hizmet sunmaktadır.

Samsung S4 Mini Akıllı Telefon 8 Mega Piksel Kamera

Samsung Galaxy S4 mini modelinde otomatik netleştirme özelliği ile desteklenen 8 mega piksellik dijital bir kamere bulunur, bu kamera Power LED flaş özelliğine sahiptir. Modelin ön yüzünde bir kamera daha bulunur, bu kamera 1.09 mega piksel çözünürlüğe sahiptir. Ön kısımda bulunan kamera sayesinde kişiler kendi fotoğraflarına çekmenin yanı sıra görüntü aramada yapabilir. Kendinden büyük olan modellere göre kameranın çözünürlüğü düşüktür ama buna rağmen kamera özelliği kullanıcısına oldukça iyi çözümler sunar. Otomatik netleştirme özelliği ve renkleri görsel açıdan oldukça iyi şekilde netleştirir. Hem fotoğraf çekme hem de video çekme tuşları birbirinin üzerinde yer alır, bu özelliği sayesinde iki mod arasında geçiş kolay ve hızlı bir şekilde sağlanır. Ayriyeten Samsung Galaxy S4 mini modelinde video kaydetme esnasında fotoğraf çekme şansıda bulunmaktadır.

Samsuns S4 Mini

Samsung S4 Mini Akıllı Telefon Fotoğraf Çekme Özellikleri

Samsung Galaxy S4 mini modelinde 10 adet çekim modu bulunur, bu modelde kişilerin yüzlerini güzelleştirmeye olanak sağlayan yüz çekim modu yer alır. Telefonda yer alan en iyi kare çekme modu ile kişiler çektikleri fotoğraflar içinde en güzel olanı seçme şansını yakalayabilir. Gece çekim modu sayesinde özel gecelerde en güzel kareleri yakalayabilir, sürekli çekim modu sayesinde saniyede 3 kare çekim yapabilirsiniz. Manzara çekimlerinde kullanılan panorama çekiminden hariç spor ve zengin tonlar çekim modunu da kullanabilirsiniz. Modları kullanmakta zorlanıyorsanız ve karmaşık geliyorsa modelde yer alan otomatik çekim en güzel fotoğraflara sahip olmanızı sağlamaktadır. Otomatik çekim modu bulunduğu ortama göre çekimi kendisi ayarlar.

Samsung S4 Mini Akıllı Telefon Görsel Efektler

Samsung Galaxy S4 mini modelinde çekim modları ile çekilmiş olan fotoğraflara bazı filtreler ile görsel efekt ekleme özelliği yer almaktadır. Görsel efektleri çekim öncesinde ayarlama özelliği bulunur, eğer istenirse çekimlerin sonrasında da görsel efekt ekleme seçeneği bulunmaktadır. Görsel efekt filtreleri içinde;

 • Soft Glow
 • Bulanık
 • Netleşmiş
 • Yellow Glow
 • Blue Wash
 • Downlight
 • Taslak
 • Fravür
 • Nostalji
 • Negatif
 • Balık gözü
 • Moody
 • Çizgi flim
 • Tonlama
 • Turkuaz
 • Soluk renkler
 • Vintage
 • Sepya
 • Gri tonlar
 • Viyet yer alır. 20 adet görsel efekti bulunan model kullanıcı oldukça yeterli sayıdadır.

Samsung S4 Mini Akıllı Telefon Bekleme Süreleri

Samsung Galaxy S4 mini modelinde 1900 mAh pil kapasitesi bulunur. Pil kapasitesi fiyatı uygun olan bu model için oldukça idealdir. Her gün film seyreder, internette uzun süre vakit geçirirseniz Samsung Galaxy S4 mini olan cep telefonunu her gün şar etmeniz hatta günde iki sefer şarj etmeniz gerekebilir.

Samsung S4 Mini Akıllı Telefon Video Kayıt

Samsung Galaxy S4 mini modelinde Full HD kalitesinde video kayıt edilebilir. Full HD video kayıt ederken fotoğraf çekme olanağı da bulunmaktadır. Modelde yer alan dijital kamera sayesinde kullanıcı oldukça güzel görüntüler yakalama şansına sahiptir. Fotoğrafın arkasında aşırı düzeyde ışık olursa video çekimi bu modelde güç bir hal alabilir. Video özelliğinde zum yapma seçeneği çok kullanılırsa görüntünün bozulma şansı olabilmektedir. Ayriyeten bu modelde video kaydetme esnasında ne kadar yer kapladığını ve ne kadar yer kaldığını görme imkânı bulunmaktadır.

Samsung S4 Mini Akıllı Telefon

Samsung Galaxy S4 mini modeli 1.5 GB RAM belleğe, 400 çift olan bir işlemciye sahiptir. Bu seğmentte yer alan cep telefonları içinde oldukça hızlı olan bir modeldir. Modelde basit olan oyunlar ve ağır olan oyunlar kolaylıkla çalışabiliyor hatta bu uygulamaların yüklenmesine rağmen oldukça hızlı şekilde çalışıyor. Samsung Galaxy S4 mini modelinde bazı takılmalar ve aksamalar oluşabiliyor ama bu oluşumlar oldukça nadir şekilde kullanıcının karşısına çıkıyor. Nadir olarak karşılaşılsa da donma yaşanabiliyor, hızlı olan işlemcisi sayesinde oluşabilecek olan her türlü gecikmenin önüne geçebiliyor.

Yazıyı beğendiyseniz lütfen paylaşın!