En Şık Otel Mobilyaları

En Şık Otel Mobilyaları

Otel Konsepti

Otellerin mobilya konusundaki ihtiyaçları için 1986 yılından bu yana yurt içi ve yurt dışı pek çok başarılı proje teslimi ile lider mobilya firması Büroseren başvurulacak en doğru üretici konumundadır. Bürotime otel mobilyaları kategorisinde çok sayıda alternatif sunmaktadır. Tecrübeli personeli, tasarım destek ünitesi ile hizmet kalitesini uluslararası boyuta taşıyan bürotime otel mobilyası kategorisinde de hazır ürünler arasından veya tasarlanabilecek mobilya seçenekleri mevcuttur.

Oteller kuruldukları yerler, hitap ettikleri kitleler, en çok kullanıldıkları mevsimlere göre farklı konseptlerde olmaları gerekmektedir. Bu konuda otel mobilyaları sektöründe tüm ihtiyaçlara karşılayabilecek zengin ve sürdürülebilir modellerle desteklenmeye ihtiyaç duyarlar. Birden çok alanda çok yönlü olarak hizmet verme konusunda iddialı otellerde mevcuttur. Aynı otel tatil, iş toplantısı, turizm gibi seçenekleri bir arada sunması gerektiğinde farklılaştırılmış bölümlerde farklı otel mobilyası seçenekleri ile bu fonksiyonlarını kolaylıkla ön plana çıkarabilmektedir.

Otel Mobilyaları

Otel Dekorasyonun Önemi

Otellerin müşteriler tarafından öncelikli olarak değerlendirildikleri alanlar oteller lobileridir. Oteller genel konseptlerini otel lobi mobilyaları sayesinde müşterilerine sergilerler. Müşteriler kararlarının büyük bir bölümünü lobinin dizaynına göre oluşturmaktadır. Müşteriler ilk görüş kuralı doğrultusunda oluşturdukları kararları daha sonra karşılaştıkları ortama göre çok az oranda değiştirme eğilimdedirler. Bu konuda ilk görüşte ön yargı oluşmaması için lobiler özenle dekore edilmelidir.

En Şık Otel Mobilyaları

Lobi bölümleri ise konseptin farklarını gösterecek fakat uyum içinde olacak şekilde düzenlenmesi kalite algısını güçlendirecektir. Otellerde icra edilen toplantı, konferans gibi etkinlikler otelin lobi gibi dışa açılan ve çok sayıda kişi tarafından değerlendirilen diğer bir mekandır. Bu alandaki uyumsuzluk, kalitesiz ve kullanışsız ürün büyük bir prestij kaybına sebep olacaktır. Bu alanlardaki mobilya çeşidi az fakat aynı cinsten fazla sayıda mobilya mevcut olmaktadır. Toplantıların sürelerine göre bu alanı kullanacak bazı kişiler otel müşterisi olmayacağı için otel hakkında değerlendirmeyi bu alanlardaki konferans ve etkinlik sandalyeleri üzerinden yapmaktadırlar.

Otel odalarında, kafeterya, dinlenme ve bekleme salonları gibi ortak kullanım alanlarında bulunan mobilyalar genelde çok kişi tarafından kullanılması sebebiyle yıpranmaya en çok maruz kalan ürünlerdir. Bu alanlardaki mobilyalar otel konsepti içinde değerlendirilen ürünlerdir. Otel sandalyeleri devamlılığın en çok gereken ürünlerin başında gelmektedir. Buralarda bulunan mobilyalar aynı zamanda otel bölümleri arasında geçişte yer aldığında bölümler arasındaki geçişin farklılaştırmasının yansıtılması estetik açıdan daha uygundur.

Otel Mobilya

Bu alanlardaki otel bekleme grupları otelin diğer mobilyaları ile uyumlu ve kaliteli olmalı geçişlerin inceliklerini de yansıtacak bütüncül bakış açısı ile tasarlanmış olmalıdır. Otel odalarında gelir düzeyi çok yüksek kişilerin konaklayacağı, balayı gibi özel günler için dizayn edilmiş odaların bulunması gayet sık görülen bir uygulamadır. Bu alanların ihtiyaç duyduğu lüks otel mobilyaları da genel konseptin izlerini taşımalıdır. Müşteri yönelimlerinin genel oldukları bölümlerde ise klasik otel mobilyaları kullanmak gayet yerinde bir uygulama olacaktır.

Tüm detaylar için: https://buroseren.com/tr/otel-restoran-mobilyalari/3/Kategori sayfasını inceleyebilirsiniz.

Yazıyı beğendiyseniz lütfen paylaşın!

Yorumlar Yükleniyor