Çağrı Merkezi Mobilyaları Üretim ve Kurulum Aşamaları

Çağrı Merkezi Mobilyaları Üretim ve Kurulum Aşamaları

Çağrı Merkezi Mobilyaları Nasıl Üretilir?

Çağrı merkezleri telefon ile hizmet veren birimlerdir ve buralarda çalışan kişilerde sürekli olarak masa başında çalışırlar. Masa başında hizmet veren çağrı merkezlerinde kullanılacak olan mobilyaların konforlu, rahat, kullanımı pratik ve çalışan verimliliğini düşürmeyecek düzeyde olması gerekmektedir. Ayriyeten çalışanların sağlığını olumsuz şekilde etkilememeleri de oldukça önemli olan bir detaydır.

Çağrı merkezi için üretilen mobilyalar sağlık sıkıntıların yaşanmaması, huzurlu ve konforlu bir ortamda çalışmak için planlanır ve bu detaylara göre üretilir. Bu detaylara göre üretilmeyen mobilyalar çalışanların verimlilğinin düşmesine, sağlık sorunlarının yaşanmasına ve hizmet kalitesinin düşmesine olanak sağlamaktadır.

Çağrı merkezleri devamlı olarak ve ara verilmeden telefon görüşmelerinin yapıldığı mekanlardır, ses ile alakalı olan kirlilik burada fazlasıyla mevcuttur. Bundan dolayı çağrı merekzi mobilyalarında ses ile alakalı sorunların yaşanmaması adına ses izolasyonu bulunmalıdır. Ayrıca bu mobilyalarda kablo kanallarının olması da oldukça önemli bir detaydır. Çağrı merkezlerinde bulunan masaların kişilerin boy ve kilosuna göre ayarlanması gerekir ve panel mobilyaların üzerine ses yatlımı bulunan malzemelerin kaplanması gerekmektedir. Bu malzemeler ses ile alakalı olan kirliliğin önüne geçecektir. Çağrı merkezlerinde bulunan araç ve gereçler için kullanılan kabloların kullanılması için prizler bulunur, bunların ortalıkta olmaması adına masa altlarında ya da kenarlarında kablo yuvası bulunmalıdır. Kablo yuvaları orta oluşan görüntü kirliliğini tamamen ortadan kaldırır.

Çağrı merkezi çalışanları devamlı olarak masa başında çalışarak işlerini icra eder, bundan kaynaklı olarak vücutlarının belli başlı noktalarında sağlık sorunları ve ağrılar ile karşılaşır. Çalışma esnasında oturulan sandalyelerin konforlu ve rahat olması bu açıdan oldukça önemli bir detaydır. Çalışma sandalyelerinin sırt, boyun ve bel açısından destekli olması gerekir, çağrı merkezlerinde kullanılmak  amaçlı tasarlanan ve üretilen mobilyalardır. Bu tarz mobilyalarda kullanılacak olan iç malzemelerin yumuşak, konfor sağlayan ve ergonmik olması gerekir. bu tarz mobilyalar kişilerin sağlıklarını desteklerken, verilen hizmetin performasını da düşürmeden hizmet verilmesine olanak sağlar.

Çağrı merkezlerinde yaşanan en büyük sorunlardan bir tanesi de havalandırmadır, bu merkezler oldukça fazla kişinin çalıştığı yerlerdir. Bundan kaynaklı olarak da havanlandırma sisteminin en düzgün şekilde icra edilmesi gerekir. havalandırma sistemlerinde soğutma, ısıtma, filtreleme gibi detayların düşünülmesi gerekmektedir.

Çağrı Merkezi

Çağrı merkezlerinde kullanılmakta olan su tesisatı, doğalgaz tesisatı, kablo tesisatı, havalandırma tesisatı ile alakalı olan kabloların, boruların döşemeler ile gizlenmesi de oldukça önemlidir. Bu gizlenme ile ortada oluşan kalabalık ve görüntü kirliliği tamamen ortadan kalkacaktır. Gizleme için kullanılacak olan dekorasyon ve çağrı merkezinin kendi dekorasyonun ferah renklerden oluşması gerekir. ayrıca bu merkezler oldukça kalabalık olan alanlar olduğu için tozun da çok olduğu ortamlardır.  Bu sıkıntının önüne geçmek için zeminde özel olarak üretilmiş olan halıların kullanılması gerekir. zemin üstünde kullanılacak olan halıların toz toplamama özelliğinin olması, kir tutmama özelliğinin olmaması, ses yalıtımı özelliğinin olmaması gerekir. ayriyeten zemin üstünde kullanılacak olan halıların kolay bir şekilde temizlenmesi sağlık ve hijyen açısından oldukça önemlidir.

Çağrı Merkezlerinde Kullanılan Mobilyaların Kurulumu Aşamaları

Çağrı merkezlerinde kullanılacak ya da yaptırılacak olan mobilyaların direkt olarak satın alınması sağlıklı sonuçlar ortaya çıkarmaz. Çağrı merkezi için kullanılacak olan mekanın ölçüleri ve yerleştirme planı doğrultusunda mobilyaların üretilmesi gerekmektedir. Çağrı merkezinde kurmak adına gerekli olan eşyaların ve malzelerin tam olarak listesinin çıkarılması gerekir. çağrı merkezi kuracak olan firmaların bu konuda referansı olan ve kaliteli iş yapan bir firma ile çalışması gerekir.

Çağrı merkezi mobilyaların kurulumu için nasıl bir merkez planlanacağına karar verilme gerekir, sadece dış aramalara mı cevap verilecek yoksa sadece gelen çağrıları mı cevaplanacak? Bunun kararının verilmesinden sonra kaç kişinin çalışacağına karar verilmelidir, tüm bunların yanıtlanması çağrı merkezi mobilya seçimi için yeteli değildir. Bu anlamda güvenilir olan bir firmadan yardım alınması gerekir çünkü bu tarz merkezlerde verimliliğin üst düzeyde olması için tüm detayların tam anlamı ile karşılanması gerekir. kullanılacak olan en kaliteli mobilyalar verimin en üst düzeye çıkmasına olanak sağlar.   

Çağrı merkezlerinde dikkat edilmesi gereken en önemli noktalardan bir tanesi de ses ile alakalı olan karışıklıkların giderilmesidir. Bu merkezlerde çalışan kişiler devamlı olarak insanlar ile iletişim halindedir, müşterilerin arzu ve isteklerine en düzgün şekilde cevap verebilmek adına dışarıdan gelen etkenlerden kesinlikle etkilenmemelidir. Bunun içinde merkezlerde ses yalıtımı ile alakalı olan detayların en düzgün şekilde yapılması zorunlu bir aşamadır. Ses ile alakalı olan detayların mobilyaların üretim ve yerleştirme aşamasında unutulmaması gerekir, kullanılacak olan mobilyaların bu detay ile tsarlanıp üretilmesi gerekmektedir.

Çağrı Merkezi Kullanım Alanları

  • Otel çağrı merkezleri
  • Banka çağrı merkezleri
  • Teknik destek veren firmalara özel çağrı merkezleri
  • Telemarketing outbound çağrı merkezleri
  • Sanal ofis için çağrı merkezleri
  • Turizm agentası çağrı merkezi
  • Hastane çağrı merkezi
  • Telemarketing inbound çağrı merkezi çağrı merkezlerinin kullanıldığı alanlar olmakta.

Yazıyı beğendiyseniz lütfen paylaşın!

Yorumlar Yükleniyor