2016 Yılına Kadar En Çok İzlenmiş Yabancı Diziler

2016 Yılına Kadar En Çok İzlenmiş Yabancı Diziler

Lost Serisi

Herkein kesinlikle duyduğu Lost dizisinin hayranları Türkiye'dede azımsanamayacak kadardır. Lost dizisinin hikayesi bir uçağın adaya düşmesi ile başlıyor, düşen uçaktan kurtulan insanların enteresan canlılar ile mücadelesi haline dönüşen dizi çok popüler bir dizidir.

Spartacus Serisi

Spartacus’un ilk gösterimi 2010 senesinde gerçekleşmiştir ve ABD yapımı olan bir dizidir. Dizide M.Ö 71 ve MÖ. 73 Aralığında Roma Cumhuriyeti’ne karşın oldukça büyük bir köle ayaklanması başlatmış olan Trakyalı gladyatörden esinlenme vardır.

Game Of Thrones

Dünyada 90.000.00 ve Türkiye’de 6.600,00 izleyiciye ulaşan Game Of Thorenes en çok izlenen dizidir. En çok izlenen dizi ayrıca en çok arananlar listesinde yer almaktadır. ABD’de bulunan HBO'da kanalında yayınlanmaktadır, bu dizi adını serinin ilk kitabından almıştır. Game Of Thorenes dizisi Fas, İzlanda, Malta, Hırvatistan, Kuzey İrlanda gibi ülkelerde çekilmektedir.

Prison Break

Prison Break aksiyon dizisidir ve ABD yapımıdır. Dizinin hikâyesi Paul Scheuring tarafından ortaya çıkartılmış ve 2005 senesinde FOX şirketi tarafından hayata geçirilmiştir.

The Walking Dead

The Walking Dead Amerikan televizyon dizileri arasında yer almaktadır, dizinin konusu Charlie Adlard, Tony Moore ve Robert Kirkman çizgi romanlarına kadar dayanmaktadır. The Walking Dead yaşayan ölüler olarak da bilinmektedir. Zombilerin kesilmesini duyan birçok kişi ön yargılı olsada diziye başlayan kişiler müptelası olup çıkıyor.

Breaking Bad

Dönemin en popüler dizileri arasında yer alan Breaking Bad final yapmış olsa da internet ortamında en çok aranan diziler arasında yer almaktadır ve halen izlenmektedir. Breaking Bad drama dizisidir, dizide kimya öğretmeni olarak çalışan Walter White maddi anlamda ailesinin ihtiyaçlarını karşılayabilmek adına bir yıkamacıda çalışmaktadır. Belli bir süre sonra ileri düzeyde akciğer kanseri olduğunu öğrenir, bunun sonucunda eski bir öğrencisinin uyuşturucu işi ile uğraştığını öğrenmiştir. Bu öğrencisi ile metamfetamin işine girerek ticarete başlar

Dexter

Dexter dizisi 2006 senesinde gösterilmeye başlanmıştır ve bir drama dizisidir. Polis departmanında kan sıçrama analizcisi olarak çalışan Dexter gizli bir seri katil olarak da yaşamını sürdürmektedir. Darkly Dreaming Dexter romanı yardımı ile uyarlanan dizinin ilk bölümünü James Manos yazmıştır.

Teen Wolf

Ülkemizdeki izlenme oranı The Walking Dead oldukça yakın olan bir dizidir. Dünya çapında ise yarı yarıya izleme oranına sahip olan dizinin ülkemizdeki fan sayısı yurt dışına oranla daha fazladır.

The Flash

2015 yılı başlarında hayatımıza giren The Flaş kısa sürede başarı zirvesini en üstlere çıkartmıştır. 2015 yılında yaşamımıza giren dizi en çok izlenen diziler arasında neredeyse 4. sıradadır.

The Big Bang Theory

The Big Bang Theory’nin kısa adı TBBT olartakda bilinmektedir. Dizi

Bill Prady ve Chuck Lorre hayata geçirilmiştir ve durum komedi dizisidir.

Supernatural

İlk çıktığı dönemlerde çok izlenen Supernatural düşüş yaşasa da yine en çok izlenen diziler içinde yer almaktadır.

Heroes

2006 senesinde NBC kanalında yayınlanan televizyon dizisidir, bu gösterilmiş olan ilk bölümü 14 milyon seyirci toplamıştır. Ülkemizde ise 2007 senesinde CNBC kanalında yayınlanmıştır.

Shameless

Yapılan araştırmalar neticesinde ülkemizde daha çok takipçiye sahip olan bir dizidir. Bu dizinin popüler olması oldukça büyük tartışmalarında çıkmasına sebebiyet vermiştir.

Battlestar Galactica

Battlestar Galactica drama ve askeri alanda hazırlanmış olan bilim kurgu filmdir. İlk defa 2003 senesinde gösterime girmiş ve 2009 senesinde bitmiştir.

Breaking Bad

Dönemin en popüler dizileri arasında yer alan Breaking Bad final yapmıştır, buna rağmen internet ortamında en çok izlenen filimler arasında yer almaktadır. Üzerinde geçen senelere rağmen başarısını halen korumaktadır.

Yazıyı beğendiyseniz lütfen paylaşın!

Yorumlar Yükleniyor