Whatsapp Nedir? Nasıl Yüklenir? Whatsapp Web Kullanımı

Whatsapp Nedir?

Messenger tarzı bir akıllı telefon uygulaması olan whatsapp, kişilere internet üstünden resim gönderme, ses kayıtları gönderme, video gönderme ve mesajlaşma tarzı olanak sunmaktadır. Whatsapp telefon rehberinizde bulunan kişilere ulaşma imkânını ücretsiz bir şekilde sunmaktadır. Akıllı telefonların sıklıkla tercih edilmesinden sonra mesajlaşma işlemleri de artmaya başlamıştır. Whatsapp bu doğrultuda Android ve iPhone açısından en çok indirilen uygulama olmuştur. İnternet üzerinden konuşma ve mesajlaşma imkânı sunan whatsapp, operatörlere ödenecek olan ücretleri azaltmak açısından insanlara bir nevi destek olmuştur.

Whatsapp etkin şekilde kullanmak için akıllı telefonların internete bağlı olması gerekir, bunun için mobil internet paketi veya kablosuz bir ağdan yardım alabilirsiniz. Whatsapp kullanan kişilerin rehberinde bulunan kişiler ile mesajlaşma, dosya paylaşımı, resim gönderme gibi eylemleri yapabilmesi için karşıda bulunan kişinin de whatsapp kullanması gerekir. Karşıda bulunan kişide whatsapp kullanıcısı ise sınırsız şekilde mesajlaşma imkânınız bulunur. whatsapp dünya her yerinde internet bağlantısı olduğu sürece resim gönderme, ses kayıtları gönderme, video gönderme ve mesajlaşma tarzı olanak sunmaktadır.

Whatsapp uygulaması yukarıda bulunan eylemler dışında, arkadaşlarınızın sizi kolay bir şekilde bulmanıza yardımcı olarak bulunduğunuz konumu paylaşma imkânı da sunuyor. Arkadaşlarınıza bulunduğunuz yeri anlatmaya gerek kalmadan konum paylaş özelliği ile bulunduğunuz yerinin haritasını gönderebiliyorsunuz ve bu konumu açan kişi sizi kolay, rahat ve sıkıntı çekmeden bulabiliyor. Whatsapp uygulamasında mesaj gönderme esnasında karşı tarafta bulunan kişilerin o anda online olmasına gerek yoktur. Bu uygulamada yapacağınız tüm eylemeleri offline ortamda yapma imkânınız bulunuyor. Gönderdiğiniz mesajlar ya da dosyalar karşı tarafın online olması ile eline ulaşıyor.

Whatsapp

Whatsapp Nasıl Yüklenir?

Whatsapp yükleme işlemi kullanılmakta olan akıllı telefona göre değişkenlik gösterir. İOS kullanan kişiler Apple Store üstünden, android kullanan kişilerde Google Play Store üstünden whatsapp uygulamasını ücretsiz olarak indirerek kullanmaya hemen başlayabilir.

Whatsapp Kullanımı İçin Neler Gerekir?

Whatsapp kullanabilmek için gereken tek şey internet bağlantısıdır, operatörünüze bağlı olan bir internet paketi ya da bağlanabileceğiniz kablosuz bir ağ bağlantısı ile tüm işlemleri gerçekleştirme imkânınız bulunmaktadır. Whatsap kullanımı için internete bağlanmalısınız, sonrasında arkadaşlarınız ile sevdikleriniz ile fotoğraf- video paylaşımı yapabilir ve mesaj gönderebilirsiniz.

Whatsapp Uçtan Uca Şifreleme Nedir?

Whatsapp uygulamasının son sürümünde tüm kullanıcılarda mesajların alt kısmında sarı baloncuk çıkmaktadır. Bu baloncuk, göndereceğiniz mesajların artık çok güvenli olduğunu ve gönderdiğiniz mesajları sadece sizin görebileceğiniz anlamına gelir. Whatsapp uygulamasının kendisi, hackerlar, korsanlar bile mesajları okumak için kişilerin telefonlarına ihtiyaç duyacaktır. Whatsapp bu uygulaması ile güvenliği en üst seviyelere çıkartmıştır.

Whatsapp Web Nedir?

Dünya üzerinde ve ülkemizde en iyi mesajlaşma imkânı sunan whatsapp, mobil platformlarda kolaylıkla kullanılmakta ama masa üstünde kullanılmamaktadır. Hayatımıza giren whatsapp web ile artk PC’lerin web tarayıcıları üstünden sohbet etme imkânı da bulunmaktadır.

Whatsapp Web'e ulaşmak için linke tıklayın: https://web.whatsapp.com/

Whatsapp Web Nasıl Kullanılır?

Whatsapp webi kullanmak oldukça kolay ama kullanılmakta olan cihaza göre belli başlı kısıtlamalar bulunmaktadır. Bunlar;

  • Windows Phone, Nokia S60, Black Berry OS ve Android desteği ile çalışmakta olan telefonlar, whatsapp web push uyarılarını ve arka planlarda yer alan uygulamaları engellediğinden dolayı şu günlerde İPohone ile çalışmıyor.
  • Telefonlarda whatsapp uygulaması ile alakalı olan sürümün güncellenmesi gerekiyor.
  • Telefonda whatsapp uygulamasını kullanılabilmek için internet bağlantısının olması gerekiyor.
  • Whatsapp web için, Linux, Mac OS X, Windows, Google Chrome kullanılması gerekmektedir. Google Chorome kendisine temel almış olan Opera tarayıcılarının kullanılması da whatsapp web için yeterli oluyor. Bu şartların tam anlamı ile yerine getirilmesinden sonra whatsapp web kullanımı gerçekleşecektir.

Yazıyı beğendiyseniz lütfen paylaşın!