Nesrin Cavadzade Kimdir?

Nesrin Cavadzade 1982 yılının Temmuz ayında Bakü’de dünyaya gelen ünlü oyuncu 11 yaşına kadar burada yaşamıştır. 11 yaşına geldiğinde annesi ile beraber İstanbul’a gelmiştir, Türkçe bilmemesinden dolayı ülkemizde ilkokul 4. sınıfı tekrar etmek zorunda kalmıştır. Ortaokul eğitimini Özel Bilgi Lisesinde tamamlayan oyuncu okul döneminde Tiyatro koluna üye olmuştur. Okulda Türkmen Düğünü isimli oyunda rol almış ve oyun Şişli’de yer alan Kare Tiyatrosunda gösterime girmiştir. Lise eğitimine Şişli’de yer alan Terakki Lisesinde devam etmiştir. Burada da Tiyatro koluna devam eden oyuncu, Marmara Üniversitesinde Sinema ve Televizyon bölümünden mezun olmuştur. Üniversite döneminde 5 adet kısa film çekmiş ve filmleri birçok ödül almıştır, kısa filmleri özelikle festivallere gösterilmiştir. Ünlü oyuncu Fransızca, İngilizce, Türkçe ve Rusça konuşabilmektedir.

Nesrin Cavadzade

Nesrin Cavadzade’nin hoşlandığı aktiviteler arasında;

  • Ev yapımı reçel yemek
  • Çay içmek
  • Hamur işleri ile uğraşmak
  • Spor yapmak
  • Yan gelip yatmak
  • Müzik dinlemek
  • Dergi, gazete ve kitap okumak
  • Dans etmek yer almaktadır.

Ayriyeten Nesrin Cavadzade sevgilisi ile film izlemekten, süslü ve güzel kokan sabunlardan, tütsülerden, kedilerden, annesi ile yürüyüş yapmaktan çok hoşlanmaktadır.

Nesrin Cavadzade ve Kariyeri

Üniversite eğitiminden sonra oyunculuk kariyerine ara vermeden devam etmiştir ve TV dizisi Yersiz Yurtsuzdur. Bu dizideki performansından dolayı yönetmen Cemal Şen dizinin bitmesinden hemen sonra Cavadzade’ye sinema filmi teklifinde bulunmuştur. Dilber’in Sekiz Günü isimli bu filmde oynadığı karakter ile Ankara, Bursa ve Erzurum Film Festivallerinde En İyi Kadın Oyuncu ödüllerini almıştır. Bu filminin ardından yine Cemal Şen’nin yönettiği Acı filmi ile oyunculuğuna devam etmiştir, bu filmi ile yine Erzurum Film Festivalinde En İyi Kadın Oyuncu ödülünü almıştır.

Nesrin Cavadzade Kimdir

Sinema oyunculuğa devam ettiği dönemde TV kariyerine ara vermiş olan oyuncu Samanyolu dizisi ile tekrardan izleyici ile buluşmuştur. Bu dizinin ardından Al Yazmalım dizisindeki performansı ile Antalya Film Festivalinde yine En İyi Yardımcı Kadın Oyuncu ödülüne, Gazetecileri Derneği Ödülleri'nde ve Ankara Film Festivali'nde En İyi Kadın Oyuncu ödülüne layık görülmüştür.  Al Yazmalım dizisinin çekildiği 2011 yılında Yangın Var isimli sinema filmi ile izleyicinin beğenisini toplamıştır. Ardından 2014 yılında Küçük Ağa isimli dizide Kayhan Yıldızoğlu, Remzi Evren, Ruhsar Öcal, Emir Berke Zincidi, Zeki Alasya, Birce Akalay, ve Sarp Leventoğlu ile birlikte rol almıştır.

Yazıyı beğendiyseniz lütfen paylaşın!